Üç Boyutlu Örgü Kelebek Yapımı

uc boyutlu orgu kelebek yapilisi
uc boyutlu orgu kelebek yapilisi

Merhaba sevgili okurlarım, Bu yazımda sizlerle Üç Boyutlu Örgü Kelebek Yapımı paylaşıyorum. Umarım işinize yarar.

Daha çok örgüleri süslemekte yapıp kullanabileceğiniz yapılışı kolay oldukça şık duran uç boyutlu kelebeğin yapılışını detaylı olarak aşağıda resimleriyle beraber anlatmaya çalışacağım.

Ben burada her ne kadar daha çok örgüleri süslemede kullanabileceğiniz desemde tabii siz bu kelebeklerden yapıp başka süslemeler içinde kullanabilirsiniz. Ne için yapıp hangi süslemelerde kullanacağınız tamamen size kalmış.

Ama sizlere şunu söyleyebilirim. Kelebek üç boyutlu görünüme sahip olduğu için nerede kullanırsanız kullanın çok güzel duracağından eminim.

Gelelim kelebeğimizin yapılışına.

Gerekli malzemeler : Orta kalınlıkta 3 farklı renkte orlon ip

İpin kalınlığına göre tığ.

5 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

3 zincir çekip 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip 2 trabzan yapıyoruz, Bu şekilde 8 yuva olana kadar devam ediyoruz, Ve sıranın sonunda ilk başta çektiğimiz 3 tane zincirin tepesine batıp sık iğne sırayı birleştiriyoruz.

3 zincir çekiyoruz, ilk baştaki yuvaya batıp 2 tane trabzan yapıyoruz, 3 zincir çekiyoruz aynı yuvaya 3 trabzan daha yapıyoruz. Sıradaki yuvaya geçiyoruz 3 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekiyoruz aynı yuvaya 3 trabzan daha yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edip sıranın sonunda alt sıradaki gibi sırayı sık iğne ile birleştirip ipimizi koparıyoruz.

Diğer renkteki ipimize geçiyoruz. 6 tane trabzanın ortasına sık iğne ile ipimizi sabitleyip, ilk yuvaya 6 tane trabzan yapıyoruz 1 zincir çekiyoruz aynı yuvaya 6 trabzan daha yapıyoruz. Tekrar alt sıradaki 6 tarbzanın ortasına sık iğne ile batıp sonraki yuvaya geçip sıra bu sırayıda bu şekilde tamamlıyoruz.

Diğer renkdeki ipimize geçiyoruz. Herhangi bir trabzanın üzerine ipimizi sık iğne ile sabitleyip 1 zincir çekiyoruz sonraki trabzanın üzerine sık iğne ile batıyoruz 1 zincir 1 sık iğne 1 zincir 1 sık iğne yaparak bu sırayıda tamamlıyoruz.

Kelebeğin kalan iplerini temizliyoruz. Ve şimdi kalebeğimizin antenlerini yapacağız.

Ördüğümüz parçayı 2 ye katlıyoruz. 1 zincir çekip ipi tığ ile diğer tarafa çekerek parçanın ortasına zincir örüyoruz. Parçanın sonuna geldiğimizde 8 zincir çekip 2 zinciri boşta bırakıp geri kalan zinciri sık iğle ile dolduruyoruz. Bu işlemdenden bir tane daha yapıp kelebeğimizi tamamlıyoruz.

Ve kelebeğimiz bitti. Çook güzel oldu demi arkadaşlar.?

Anlamadığınız yer olursa aşağıdaki yorum bölümünden bana yazabilirsiniz. Dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer aplike modelleri sayfamızda bakmayı unutmayın..

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*