Tek Parça Güllü Örgü Atkı Yapımı

tek parca gullu orgu atki yapimi
tek parca gullu orgu atki yapimi

Merhaba sevgili hanımlar, Çok beğeneceğinizi düşündüğüm Tek Parça Güllü Örgü Atkı Yapımı paylaşıyoruz sizlerle. Umarım beğenir ve kolayca yapabilirsiniz.

Atkı yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı sanırım. Yapılışının kolay olmasının yanı sıra atkı modeli oldukçada şık duruyor.

Sadece haroşa örgü tekniği ile yapılıyor atkımız. Haroşa örgü tekniği ise örgüde en kolay olan tekniktir. Bu yüzden atkı modelimizden örmek isteyen herkes kolayca yapabilir.

Atkının yapılışında orta kalınlıkta ip ile 4 numara şiş kullanılıyor, 35 ilmekle başlayıp istediğiniz uzunlağa gelinceye kadar  düz bir şekilde haroşa örülüyor, Ölçüleri ise 53 cm uzunlukta, 13 cm genişliktedir. Diğer renkte ipe geçip her ilmeğin arasında 1 ilmek arttırarak 70 ilmek olana kadar 7 sıra haroşa örmeye devam ediyoruz, ilmekleri kesiyoruz, Gülü dikerek devam ediyoruz ve atkının diğer ucuna gülü ortalayıp diğer ucunuda dikip atkımızı tamalıyoruz.

Kız ve erkek çocuklar için albüm halinde paylaştığım ÇOCUKLAR İÇİN ATKI VE BERE ÖRNEKLERİNİ yazının üzerine tıklayarak incelebilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Atkının yapılış videosu Figen Ararat Youtube kanalına aittir.

tek parca gullu orgu atki yapimi
tek parca gullu orgu atki yapimi

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*