Takım Lif Yapımı

takim lif yapimi
takim lif yapimi

İkiside bir birinden güzel Takım Lif Yapımı paylaşıyoruz. Yapmak isteyenlere yapılış videolarını aşağıya ekliyorum.

Liflerin modeli özellikle iplerin renk uyumlu olduğu için oldukça hoş olmuş. Çeyiz hazırlayanlardansanız bu lif modelleri kesinlikle çeyizlere çok yakışacaktır. Örnekleri mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Lifleri ister tek parça yapabilir, isterseniz aynı aşağıdaki resimlerdeki ve videolardaki gibi aynı renklerde ipler kullanarak yaparak lif takımıda yapabilirsiniz.

Benim tavsiyem ise liflerin modeli takım halinde çok daha güzel duruyor. Tabii genede nasıl yapacağınız tamamen sizin zevkinize kalmış.

takim lif yapimi
takim lif yapimi

KARE BASAMAKLİ LİF MODELİ HAKKINDA

Lif,i yıldız tekniği ve kutucuk tekniği ile yapılıyor, İlk başta 16 tane fıstık yapılıyor, 17. fıstıkla beraber yıldız tekniği ile lif,i örmeye başlıyoruz, Yıldız tekniği ile 4 sıra örüyoruz ve 5. sıraya geldiğimizde sonunda 4 fıstık kalana kadar tekrar örmeye devam ediyoruz, alt sıradaki gibi 12 fıstık üzerine 4 sıra örüyoruz, son merdivenide 8 fıstık üzerine 4 sıra yapıp lif,in tek tarafını tamamlıyoruz. Diğer tarafı lif kare olacak şekilde kutucuk tekniği ile örüyoruz, Lif,in kenar oyalarını yıldız tekniği yapıp tamamlıyoruz.

kare basamakli lif yapimi
kare basamakli lif yapimi

BASAMAK KESE LİF MODELİ HAKKINDA

Gene aynı yıldız tekniği ve kutucuk tekniği ile aynı sayılarda 2 ayrı parça örüyoruz, Daha sonra bu ördüğümüz parçaları lif,in kenar oyasını giderek birleştiriyoruz, Sanra çiçekli bağcıkları yapıp lif,in ağız kısımına takıyoruz, ve lif,i tamamlıyoruz.

basamak kese lif yapimi
basamak kese lif yapimi

Son işlem olarak liflerin yaprak çiçeklerini yapıyoruz ve çiçekleri ( dilerseniz inci boncukta kullanarak ) liflerin köşe kısımlarına dikerek lifleri tamamlıyoruz.

Bu güzel lif modellerin yapılışını bizlerle paylaşan Pamuk lifler kanalına çok teşekkür ederiz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer lif modelleri sayfamızada bakmayı unutmayın..

Kare basamaklı lif modelinin yapımı

Basamaklı kese lif modelinin yapımı

Basamaklı lif modellerinin çiçeklerinin yapılışları

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*