Sandık Dolduran Boncuk Oyası Yapımı

sandik dolduran boncuk oyasi yapimi
sandik dolduran boncuk oyasi yapimi

Tığ işi boncuk oyası sevenler için değişik bir örnekle Sandık Dolduran Boncuk Oyası Yapımı ile devam ediyoruz.

Boncuk renkleri, ipin rengini ve tülbentin rengini uyumlu olarak yaptığınızda oyanız en az buradaki kadar güzel olacaktır. Ve tülbentlerin kenarına çok yakışacaktır.

Bu oyanın yapılışı diğer genelde yaptığımız tülbent üzerine yapılan oya modelleri gibi değilde önce oyayı daha sonra tülbent kıvırma işlemini ve son olarak oyayı tülbentin üzerine dikiliyor. Bununla alakalı sitemizde video var bu şekilde oya yapmayı bilmiyorsanız TÜLBENT KENARINA OYA NASIL DİKİLİR yazıma bakabilirsiniz.

Oyayın yapılışı en küçük boy boncukları ipe dizdikten sonra, 8 tane zincir çekiyoruz 3 boncuk alıyoruz, boncukları kapatıp 8 tane zincire 7 tane sık iğne yapıyoruz, 3 boncuk alıyoruz boncukları kapatıyoruz, 7 zincir çekiyoruz, önceki 3 boncukların 1. ve 2. boncuğun arasına ipimizi sabitliyoruz, tekrar 3 boncuk alıp 7 zincire 7 sık iğne yapıyoruz, Oyayı tülbentin 4 tarafına tam gelecek uzunlukta bu şekilde yapmaya devam ediyoruz. Daha sonra oyanın üst kısımına trabzan giderek oyayı tamamlıyoruz. Son olarak yaptığınız oyayı tülbentin üzerine dikiyoruz.

Oyanın yapılışını bizlerle paylaşan Oya hanım kanalına teşekkür ediyoruz
Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer oya örnekleri sayfamızada bakmayı unutmayın..

sandik dolduran boncuk oyasi yapimi
sandik dolduran boncuk oyasi yapimi

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*