Renkli Boncuklu Tığ Oyası Yapımı

renkli boncuklu tig oyasi yapimi
renkli boncuklu tig oyasi yapimi

Merhaba oya severler, sizler için Renkli Boncuklu Tığ Oyası Yapımı paylaşıyoruz.

Renkli boncuklar ve sade renkte ip kullanarak yapabileceğiniz oldukça şık boncuk oyası modellerinden bir tanesi. Oya renkli boncuklar kullanılarak yapılıyor ama dilerseniz sade renk boncuk kullanarakta yapabilirsiniz. Oya örneğinin bir güzel yanıda tek sırada bitiyor olması.

Oya için gerekli malzemeler : En büyük boyun bir küçük boy renkli taş boncuk, Tek renk 50 numara oya ipi, 4,5 numara şiş ve 21 veya 22 numara tığ.

Tülbent kıvırma işlemi yapılır, daha sonra ipe boncuklar dizilir, Örneğinden dolayı oyayı tülbentin tersinden yapmamız gerekiyor, tülbenti ters çeviriyoruz ipimize 2 veya 3 tane zincir çekiyoruz, küçük bir örümcek yapıyoruz, ilk baştaki kutucuğa sık iğne ile batıyoruz, oyayı düz çevirip örümceğin 2 tane ipine 7 tane sık iğne yapıyoruz, 8. sık iğne örümceğin tepesine yapıyoruz, 1 boncuk alıyoruz boncuğu ilmeğin içinden geçiriyoruz, ve boncuklu ilmeği şişe takıyoruz, oyayı ters çevirip en son sık iğnenin içine batıp küçük 2 tane örümcek yapıyoruz, oyanın tersinden 3. kutucuğa sık iğne ile batıyoruz, ve oyayı bu şekilde yapıp tamamlıyoruz.

Oyanın yapılış videosu Oya hanım kanalına aittir.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer oya modelleri sayfamızada bakmayı unutmayın..

renkli boncuklu tig oyasi yapimi
renkli boncuklu tig oyasi yapimi

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*