Örgü Oyuncak Kedi Yapımı

orgu oyucak kedi yapimi
orgu oyucak kedi yapimi

Merhaba örgü severler, Şimdiki paylaşımım Amigurumi işe ilgi duyanlar için Örgü Oyuncak Kedi Yapımı 

Oldukça sevimli görünün kedicikten, çocuklarınıza yapabilir, Sevdiğiniz yakınlarınıza hediye etmek için yapabilir veya birden fazla sayıda yapıp satabilirsinizde. Paylaşmak bizden ne için yapacağınız ise size kalmış.

Gelelip kedicikten yapmak için gerekli malzemelere, Orta kalınlıkta orlon ip, ipinizin kalınlığına göre 1 numara küçük şiş, Boncuk elyaf, Burnu için hazır ponpon, veya kendinizde yapabilirsiniz. Gözleri için boncuk.

Yapılışı : 25 ilmekle başlanıyor ( daha fazla sayıdada yapabilirsiniz ) 34 cm olana kadar 1 tarafı düz örgü,1 tarafı haroşa olarak örüyoruz ve artık kesiyoruz. Parçanın eni ise 12 cm olacak.

Parçayı ortadan 2 ye katlayıp her 2 tarafınıda düzgün bir şekilde dikiyoruz, Sonra elyafla baş kısmını güzelce dolduruyoruz, Elyafı düzelterekten kedinin kulaklarını orataya çıkarıyoruz, ve kulak kısmını dikiyoruz, Ponponun renginde ip kullanarak kedinin burnunuda dikiyoruz, Gözlerinide boncuğun renginde ip kullanarak düzün bir şekilde dikiyoruz, Düzgün bir şekilde ağız kısmınıda dikiyoruz, İğne ile boyun kısmınıda belirleyecek şekilde dikiyoruz, Gövde kısmınada elyaf doldurup altını dikerek kapatıyoruz. Ayak kısımlarını iğle ile dikerek ortaya çıkarıyoruz, 4 ilmekle başlayıp aynı gövdesini ördüğümüz gibi 2 tane kol örüyoruz, ve kolları 2 ye katlayıp dikiyoruz, Tekrar iğle ile kollarınıda bedene monte ediyoruz, son olarak kalp süsle beraber ellerinide düzgün bir şekilde dikerek kediciği tamamlıyoruz.

Kediciğin yapılışını bizlerle paylaşan Figen Ararat,a çok teşekkür ederiz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer Amugurumi sayfamızada bakmayı unutmayın..

orgu oyucak kedi yapimi
orgu oyucak kedi yapimi

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*