İki Şişle Kolay Çorap Yapımı

iki sisle kolay corap yapimi
iki sisle kolay corap yapimi

Sevgili hanımlar, Bu paylaşımımız tamamen size özgü İki Şişle Kolay Çorap Yapımı Modelimizi umarım beğenir ve kolayca yapabilirsiniz.

Çorap örmek isteyenlere kolayca yapılabilinecek en güzel çorap modellerinden bir tanesi. Yapılışı sadece lastik örgü ile yani 1 ters 1 düz olarak örülüyor.

3cm krem, 12cm yeşil ve 3cm krem, ip renkleri ile örülür. Bu ölçüler 37 ve 38 ayak numaralarına göre, Daha büyük ayak numarası için yeşil ip ile örülen kısmı daha büyük, Daha küçük ayak numarası içinse yeşil renk ip ile örülen kısım daha küçük örmeniz gerekiyor.

Kullanılan ip patik ipi ve 3 numara şişdir. İlk başta ip renklerini takip ederek 100 ilmekle başlayıp 1 düz 1 ters şeklinde uzun bir örülür, Daha sonra parçanın bir tarafını sık iğne ile birleştiriliyor, Parçanın açık kalan kenarına zincirden bağcık yuvaları yapılıyor, En son bağ 1 metre kadar zincirden bağcık yapıp bağcığı çapraz olarak çoraba geçirip çorap tamamlanıyor.

Son zamanlarda oldukça popüler olan kendi seçtiğim 85 TANE TUNU İŞİ PATİK MODELLERİ, ni yazının üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Çorabın yapılış videosu Ören hanım Youtube kanalına aittir.

iki sisle kolay corap yapimi
iki sisle kolay corap yapimi

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*