İğne Oyasını Aratmayacak Fıstıklı Tığ Oyası Modeli

igne oyasini aratmayacak fistikli tig oyasi modeli
igne oyasini aratmayacak fistikli tig oyasi modeli

Kesinlik İğne Oyasını Aratmayacak Fıstıklı Tığ Oyası Modeli,ni paylaşıyoruz siz oya severlerle.

Oyayı tülbentinize uygun renklerde ip kullanarak yaptığınızda burada olduğundan çok daha güzel duracağından emin olabilirsiniz.

İlk başta oyanın fıstıklı motifleri hazırlanıyor, daha sonrasında tülbentin kenarına çimen giderek ve aynı zamanda motifleri ekleyerek oyanın 2. ve son sırasına tamamlanıyor.

İşaret parmağına 13 defa ip doluyoruz, iplerin uçlarını yakıyoruz, diğer renkdeki ipe 1 zincir çekip parmağımızdaki ilmekleri tığ ile çıkarıp 12 tane sık iğne yapıyoruz, 15 zincir çekiyoruz ilmeklerin diğer tarafınada 12 tane sık iğne yapıyoruz, 5 zincir çekip ilmeklerin ortasına 1 sık iğne yapıyoruz ve aynı yere 1 örümcek 1 sık iğne şeklinde 4 tane örümcek yapıyoruz, 5 zincir çekip ilk baştaki sık iğneyle batıp motifin alt kısmını tamamlıyoruz.

Fıstık yapacağımız ipimizi alıp motifin düzünden ilk örümceğinin ilmeği çekip fıtık yapıyoruz, Toplamda 4 örümceğe 4 tane fıstık yapıp motifimizi tamamlıyoruz.

Sırada tülbentin kenarına çimen oyasını giderek motifleride istediğiniz kadar arayla videoda anlatıldığı gibi ekleyerek devam edip oyamızı tamamlıyoruz.

Oyanın yapılışını bizlerle paylaşan Oya ve dantel dünyası kanalına çok teşekkür ediyoruz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

Diğer oya örnekleri sayfamızada bakmayı unutmayın..

igne oyasini aratmayacak fistikli tig oyasi modeli
igne oyasini aratmayacak fistikli tig oyasi modeli

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*