Düğmeden Bileklik Veya Kemer Yapımı

dugmeden bileklik veya kemer yapimi
dugmeden bileklik veya kemer yapimi

Paylaşımlarıma Düğmeden Bileklik Veya Kemer Yapımı ile devam ediyorum. Bu videodada görmüş oluyoruzki düğmelerdende çok güzel şeyler yapılıyormuş.

Burada videoda bileklik yapılıyor ama yazının başlığındada bahsedildiğim gibi kıyafetleriniz için kemerlerde yapabilirsiniz. Yapılışı çok kolay olduğu için yapmak isteyen herkes çok rahtlıkla yapabilir.

Bileklikten yapmak için gerekli malzemeler : Bileklik için 6 veya 7 tane dört delikli düğme kemer yapmak isterseniz daha fazla sayıda düğme, 2 veya 1 renk 50 Numara oya ipliği, Düğmelerin ortasına dikmek için 3 mm boncuk.

Yapılışı : Düğmenin herhengi bir deliğine 4 tane sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı düğmenin hemen yanındaki deliğede 4 sık iğne yapıp 5 zincir çekiyoruz ve diğer düğmeye geçiyoruz bu işlemi düğmelerin hepsine yapıyoruz. Düğmelerin hepsini yaptıktan sonra 3 zincir çekip düğmelerin karşılarına diğer tarafdaki gibi yapıyoruz. Ve bilekiğin etrafını sık iğne ile gidiyoruz. Son olarak düğmelerin ortasına boncukları dikerek bilekliğimizi tamamlıyoruz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer takı modelleri sayfamızada bakmayı unutmayın..

dugmeden bileklik veya kemer yapimi
dugmeden bileklik veya kemer yapimi

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*