Çok Kolay Kum Boncuk Oyası Yapımı

cok kolay kum boncuk oyasi yapimi
cok kolay kum boncuk oyasi yapimi

Oya modeli sevenler için tek sırada yapılan Çok Kolay Kum Boncuk Oyası Yapımı paylaşıyorum.

Tülbentlerinizin kenarına tek sırada kolayca yapabileceğiniz en güzel boncuk oyası modellerinden bir tanesi. Oyanın tek sırada yapılıyor olmasının yanı sıra oldukça şık ve kibar olmuş.

Tülbentin tığ battası yapıldıktan sonra ipe boncukları dizmeniz gerekiyor, Boncukları ipe dizmeniz gerekiyor. Daha sonra, İpe 1 zincir çekip tığa 1 ip dolayıp tülbentin ilk baştaki kutucuğa 1 tranzan yapılıyor, aynı kutucuğa 2 tranzan daha yapılıyor, ve 4 boncuk alıp zincirle boncukları kapatıyoruz, daha sonra 3 zincir çekip ilk boncukların arasına sık iğne ile batıyoruz, gene 3 zincir çekip bir sonraki boncukların arasına sık iğne ile batıyoruz, gene 3 zincir çekip bir sonraki boncukların arasına sık iğne ile batıyoruz, sonra tığa bir ip dolayıp bir kutucuk boş bırakıp 2. kutucuğa batarak 3 tranzan yapıyoruz, ve bu şekilde devam edip oyayı tamamlıyoruz.

Kesinlikle zevkle yapabileceğiniz oya modeli. Videodaki gibi özellikle son zamanlarda moda haline gelen sade renkte tülbentlerin üzerine tülbentin kendi renginde ip kullanarak yapıldığında oyanın modeli çok daha güzel duracaktır.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

Diğer oya modelleri sayfamızada bakmayı unutmayın..

Oyanın yapılışını bizlerle paylaşan Tığ oyalarıma teşekkür ederiz.

cok kolay kum boncuk oyasi yapimi
cok kolay kum boncuk oyasi yapimi

  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*